ΓΕΝΙΚΟΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΜΑΡΟΥΣΙ ΑΛΕΞΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ MD, MSc, PhD. Ο Αλεξίου Κωνσταντίνος είναι Γενικός Χειρουργός και διατηρεί ιδιωτικό ιατρείο στο Μαρούσι. Είναι Διδάκτωρ και απόφοιτος της Ιατρικής σχολής Αθηνών με μεταπτυχιακές σπουδές (MSc) στην Ελάχιστα Επεμβατική Χειρουργική, Ρομποτική Χειρουργική και Τηλεχειρουργική και πολλές μετεκπαιδεύσεις σε Ελλάδα και Ευρώπη. Είναι εκλεγμένος Γενικός Γραμματέας της Ελληνικής Χειρουργικής Εταιρείας.
Νερατζιωτίσσης 15, Μαρούσι 151 24
ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΩΡΛ ΕΝΗΛΙΚΩΝ & ΠΑΙΔΩΝ ΜΑΡΟΥΣΙ ΓΚΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ. Ο ιατρός Γεώργιος Ι. Γκαράς είναι απόφοιτος του Κολλεγίου Αθηνών, Αριστούχος της Βασιλικής Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου του Λονδίνου και Διδάκτωρ του Imperial College London όπου εκπόνησε τη διδακτορική του διατριβή (PhD) στην Χειρουργική Ογκολογία και Χειρουργική Καινοτομία με υποτροφία του Ιδρύματος Ωνάση και του Βασιλικού Κολλεγίου Χειρουργών της Αγγλίας.
Λεωφ. Κηφισίας 37-39, Μαρούσι 151 23
ΙΑΤΡΙΚΟΣ ΒΕΛΟΝΙΣΜΟΣ-ΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ | ΠΑΖΙΩΝΗΣ ΟΔΥΣΣΕΥΣ. Το κέντρο νευρολογίας, κεφαλαλγίας & ιατρικού βελονισμού synāpses του Δρ. Οδυσσέα Παζιώνη, διαμορφώθηκε προσπαθώντας να συνδέσει τη σύγχρονη επιστημονική γνώση της δυτικής ιατρικής με την πολυετή ιατρική παράδοση της ανατολής, ώστε να πετύχει το μέγιστο θεραπευτικό αποτέλεσμα για τον ασθενή.
Λεωφ. Ηρακλείου 356 & Αρκαδίου 1, Ηράκλειο 141 22
ΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ-ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ ΚΗΦΙΣΙΑ | ΜΑΝΟΥΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ. Ο Νίκος Στ. Μανούσης γεννήθηκε στην Αθήνα. Είναι πτυχιούχος της Ιατρικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών. Ειδικεύθηκε στην Νευρολογία – Ψυχιατρική και στη συνέχεια εξειδικεύθηκε στον τομέα της Κλινικής Ψυχιατρικής και της Κλινικής Ψυχοφαρμακολογίας.
Γρ. Λαμπράκη 36, Κηφισιά 145 61
ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΜΑΡΟΥΣΙ | DERMATOLOGICUM-ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΕΡΚΟΥΡΕΑΣ. Καλωσήρθατε στο δερματολογικό ιατρείο Dermatologicum υπό την επιστημονική υπευθυνότητα του ιατρού δερματολόγου Ανδρέα Μερκουρέα. Με 10ετή εμπειρία που αποκτήθηκε σε πανεπιστημιακά νοσοκομεία και κλινικές αισθητικής ιατρικής της Γερμανίας εγγυόμαστε σύγχρονη διάγνωση και θεραπεία όλων των παθήσεων αλλά και αισθητικών προβλημάτων του δέρματος.
Λεωφ. Κηφισίας 124, Μαρούσι 151 25
ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΟΣ ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗ | ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ. Χατζηϊωαννίδου Αναστασία Παιδίατρος – Νεογνολόγος. Εκπαιδευθείσα στην Πανεπιστημιακή, Παιδιατρική Κλινική του Νοσοκομείου Παίδων Αγία Σοφία. Μετεκπαιδευθείσα στην Παιδιατρική Μονάδα του King College Hospital του Λονδίνου. Επίσκεψη κατ’ οίκον. Ευχερής τηλεφωνική επικοινωνία όλο το 24ωρο. Δυνατότητα επίσκεψης κατ’ οίκον για συμβουλευτική και κλινική αξιολόγηση.
Λεωφ. Πλαπούτα 26 & Φλέμινγκ, Ηράκλειο 141 22
ΠΟΔΟΛΟΓΟΣ ΠΕΥΚΗ | ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΛΕΝΗ. Η ποδολόγος Βασιλείου Ελένη διατηρεί τον ποδολογικό χώρο «Περί Ποδός Φροντίδα – Βασιλείου Ελένη» στην Πεύκη. Έχει ειδικευτεί στην πρόληψη και περιποίηση του διαβητικού ποδιού στο Τμήμα Διαβητικού Ποδιού στο ΓΝΑ «Ο Ευαγγελισμός».Είναι μέλος της ΑΜΚΕ « Με οδηγό το Διαβήτη», που πραγματοποιεί δράση ενημέρωσης για την πρόληψη και αντιμετώπιση του σακχαρώδους διαβήτη και των επιπλοκών του.Αναλαμβάνει περιπτώσεις ανθρώπων με παθήσεις των κάτω άκρων, απευθυνόμενη σε πάσχοντα άτομα που επιθυμούν να αντιμετωπίσουν και να ανακουφίσουν τα εν λόγω προβλήματα.
Καράγιωργα Σάκη 8Α, Άνω Πεύκη, 151 21 Πεύκη Αττικής
ΠΟΔΟΛΟΓΟΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΑΤΤΙΚΗΣ | ΑΚΡΩΝ ΜΕΛΗΜΑ | ΜΕΪΝΤΑΝΗ ΠΕΝΥ. Το Ποδολογικό Κέντρο “Άκρων Μέλημα” βρίσκεται σε ένα ωραίο χώρο στο κέντρο της Μεταμόρφωσης Αττικής, υπό την διεύθυνση της Καθηγήτριας ποδολογίας Μεϊντάνη Πένυς. Υπηρεσίες: Εξειδικευμένο Ποδολογικό Κέντρο, Πελματογράφημα, Κέντρο Ποδοθεραπείας, Θεραπείες Νυχιών & Δέρματος, Δερματολογικές Παθήσεις Ποδιού, Περιποίηση Διαβητικού Ποδιού, Ονυχοκρύπτωση, Οστρακοειδές Νύχι, Ελικοειδές Νύχι, Αφαίρεση Κάλων – Τύλων, Υπερκερατώσεις, Ορθονυχία, Ονυχοκρύπτωση, Παχυονυχία, Ονυχομυκητίαση, Προσθετική Νυχιού, Αποκατάσταση Νυχιού, Σεμινάρια Ποδολογίας, Παρασκευή Επιθεμάτων Σιλικόνης, Παιδικό πόδι, Πόδι αθλητή
Κώστα Βάρναλη 5, Μεταμόρφωση 144 52
ΦΥΣΙΑΤΡΟΣ ΑΘΗΝΑ-ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΩΝ | ΚΑΠΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ. Στο ιδιωτικό του ιατρείο ο φυσίατρος προσφέρει εξειδικευμένες υπηρεσίες αποκατάστασης ορθοπεδικών, νευρολογικών, ρευματολογικών παθήσεων και αθλητικών κακώσεων. Το ιατρείο είναι συμβεβλημένο με τα ταμεία των στρατιωτικών (ΓΕΣ, ΓΕΝ, ΓΕΑ) και των λιμενικών.
Κατεχάκη 1 Ελληνορώσων Αθήνα, 11525 (απέναντι από Μετρό Κατεχάκη)
ΘΩΡΑΚΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΜΑΡΟΥΣΙ ΑΘΗΝΑ | ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ. Ο Θωρακοχειρουργός Γ. Σωτηρόπουλος έχει εκπαιδευτεί σε μεγάλα κέντρα της Ευρώπης και της Αμερικής στην αντιμετώπιση των παθήσεων του θώρακα, με έμφαση στις κακοήθεις εξεργασίες και τη χρήση ελάχιστα επεμβατικών τεχνικών (θωρακοσκοπική και ρομποτική χειρουργική). Πιστεύει στην εξατομίκευση του θεραπευτικού πλάνου για τον κάθε ασθενή, στην απόλυτη τήρηση των αρχών της ογκολογικής χειρουργικής και στη συνεργασία ιατρού – ασθενούς για την επίτευξη του καλύτερου αποτελέσματος.
Λεωφ. Κηφισίας 58, Μαρούσι 151 25
ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟΣ ΜΑΡΟΥΣΙ | ΘΩΜΑΪΔΗΣ ΘΩΜΑΣ MD PhD. Ο σκοπός του ιατρείου είναι η παροχή σύγχρονων και ολοκληρωμένων ιατρικών υπηρεσιών σε όλους τους ασθενείς με παθήσεις που αφορούν το ανώτερο και κατώτερο πεπτικό, το ήπαρ, το πάγκρεας και τα χοληφόρα. Επίσης παρέχουμε τη δυνατότητα συνταγογράφησης φαρμάκων και εξετάσεων σε ασφαλιστικά ταμεία του δημοσίου.
Ερυθρού Σταυρού 5 Μαρούσι, 15123
ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟΣ ΠΕΥΚΗ ΑΤΤΙΚΗΣ | ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ. Ο Παπαθανασίου Ελευθέριος είναι καρδιολόγος και διατηρεί ιδιωτικό γραφείο στην Πεύκη Αττικής. Είναι Επιμελητής, Β Καρδιολογικής κλινικής, Metropolitan General, Ελλάδα (2022 μέχρι Σήμερα) και Επιστημονικός συνεργάτης Affidea, Ελλάδα (2023 μέχρι Σήμερα).
Λεωφ. Ειρήνης 53 Πεύκη, 15121, 2ος Όροφος
ΠΑΙΔΟΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ | ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΔΑΦΝΗ. Η Αποστολοπούλου Δάφνη είναι Παιδοδοντίατρος και διατηρεί ιδιωτικό ιατρείο στα Βριλήσσια. Είναι απόφοιτη της Οδοντιατρικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και κατέχει μεταπτυχιακό δίπλωμα στη Βιολογία Στόματος και κλινική εξειδίκευση στην Παιδοδοντιατρική έχοντας παρακολουθήσει τριετές μεταπτυχιακό πρόγραμμα.
Αναπαύσεως 23, Βριλήσσια 152 38
ΩΤΟΡΙΝΟΛΑΡΥΓΓΟΛΟΓΟΣ-ΩΡΛ ΜΕΛΙΣΣΙΑ | ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ. Η Dr Παναγοπούλου Γεωργία είναι Ωτορινολαρυγγολόγος και διατηρεί ιδιωτικό ιατρείο στα Μελίσσια. Είναι Διδάκτωρ του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης και πτυχιούχος της Ιατρικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών. Ειδικεύθηκε στην Παιδοωτορινολαρυγγολογία και στην Ωτορινολαρυγγολογία ενηλίκων στο Γενικό Νοσοκομείο Παίδων Πεντέλης και στο Γενικό Νοσοκομείο Αθηνών Κοργιαλένιο – Μπενάκειο Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού.
Ανδρέα Παπανδρέου 13-15 Μελίσσια 151 27
ΜΑΙΕΥΤΗΡΑΣ-ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙ | ΔΗΜΟΛΕΝΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ. Σας καλώ στο Ιατρείο μου, σε έναν καλαίσθητο χώρο στο κέντρο του Χαλανδρίου, να συζητήσουμε και να βρούμε λύσεις σε γυναικολογικά, μαιευτικά και αναπαραγωγικά ζητήματα που πιθανόν να σας απασχολούν. Αυτά μπορεί να αφορούν είτε στο υπογόνιμο ζευγάρι, είτε στο ζευγάρι που θέλει να διερευνήσει το γονιμοποιητικό δυναμικό του, καθώς και στην γυναίκα που επιθυμεί να υποβληθεί στον απαραίτητο ετήσιο προληπτικό της έλεγχο, στην γυναίκα της μετεφηβικής ηλικίας, στην γυναίκα της εμμηνόπαυσης. Με διακριτικότητα και σεβασμό στον φόβο της ασθενούς, το άγχος της εγκύου και την αγωνία του υπογόνιμου ζευγαριού.
Γυφτοπούλου 10 Χαλάνδρι, 15233
ΓΕΝΙΚΟΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑθΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ. Παναγιώτης Αθανασόπουλος, MD, PhD, FRCS, FACSΧειρουργική Ήπατος, Παγκρέατος, Χοληφόρων, Μεταμοσχεύσεων, Γενική Χειρουργική, Ογκολογία, Ρομποτική, Προηγμένη Λαπαροσκοπική ΧειρουργικήΑπόφοιτος της Ιατρικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (2003), από όπου απέκτησε και διδακτορικό τίτλο με άριστα (2012), κατόπιν πρωτότυπης πειραματικής έρευνας στη γονιδιακή έκφραση και τη μείζονα ηπατική χειρουργική. Μετά την εκπλήρωση της υποχρεωτικής υπηρεσίας υπαίθρου (2004-2005), ειδικεύθηκε σε όλο το φάσμα της Γενικής Χειρουργικής και Ογκολογίας σε Πανεπιστημιακές Κλινικές των Αθηνών και του Cambridge (2006-2011).
Λεωφ. Κηφισίας 56 & Δελφών Μαρούσι, 15125, (1ος Όροφος)
ΚΑΡΔΙΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΜΑΡΟΥΣΙ ΑΘΗΝΑ | ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ. Δημήτριος Χρ. Ηλιόπουλος MD PhD ΚΑΡΔΙΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ. Διευθυντής Δ’ Καρδιοχειρουργικής Κλινικής Νοσοκομείου ΥΓΕΙΑ. Αναπληρωτής Καθηγητής Καρδιοχειρουργικής Πανεπιστημίου Αθηνών. Συνοπτικό Βιογραφικό Καρδιοχειρουργού. Παθήσεις, Καρδιακή Ανεπάρκεια, Στεφανιαία Νόσος, Κολπική Μαρμαρυγή, COVID 19 – The Greek Perspective, Καρδιακοί Όγκοι, Διαχωρισμός της Αορτής, Οξέα Αορτικά Σύνδρομα, Θωρακοκοιλιακά Ανευρύσματα, Ανευρύσματα και Διαχωρισμοί της Αορτής, Βαλβιδοπάθειες – Στενώσεις και Ανεπάρκειες
Λ. Κηφισίας &, Ερυθρού Σταύρου 4, Μαρούσι 151 23, Ισόγειο Γραφείο 27, εντός Νοσοκομείου Υγεία
ΕΙΔΙΚΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ ΠΕΥΚΗ | ΔΡΑΝΔΑΚΗΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ. Ο Δρανδάκης Σοφοκλής είναι Ειδικός Παθολόγος και διατηρεί ιδιωτικό ιατρείο στην Πεύκη Αττικής στην Λεωφ Ειρήνης 15. Είναι απόφοιτος της Ιατρικής Σχολής του Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, με μεταπτυχιακές σπουδές στα Μεταβολικά νοσήματα των οστών & την Οστεοπόρωση στην ίδια Σχολή.Σήμερα είναι Επιμελητής του Ιατρικού Ομίλου Αθηνών με πεδίο ενδιαφέροντος την Οστεοπόρωση, το Σακχαρώδη Διαβήτη, τη Χοληστερίνη, το Ουρικό Οξύ κ.α.
Λεωφ Ειρήνης 15 Πεύκη, 15121
ΚΕΝΤΡΟ ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΝΑΠΤΥΞΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΕΜΕΙΣΣ. Είμαστε ένα σύγχρονο αναπτυξιολογικό κέντρο που διαθέτει μία δυναμική επιστημονική ομάδα που απαρτίζεται από εξειδικευμένους συνεργάτες και με πολυετή εμπειρία στο χώρο της ειδικής αγωγής, στην Ελλάδα και στο εξωτερικό. Απευθυνόμαστε σε παιδιά, σε εφήβους και στις οικογένειές τους. ΕΜΕΙΣ έχουμε πρωταρχικό μας μέλημα την έγκυρη και πλήρη αξιολόγηση με στόχο τον σχεδιασμό και την υλοποίηση ολοκληρωμένων θεραπευτικών προγραμμάτων που θα ανταποκρίνονται στις διαφορετικές δυνατότητες και ανάγκες τόσο των παιδιών-εφήβων όσο και των οικογενειών τους.
Αιγιαλείας 4, Μαρούσι 151 25
ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ–ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΝΕΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ | ΧΑΡΑ ΝΟΜΙΚΟΥ. Γεννήθηκα στην Αθήνα και σπούδασα Κλινική και Γενετική Ψυχολογία, στο Πανεπιστήμιο Paul Valery στο Montpellier. Έκανα μεταπτυχιακές σπουδές στο Πανεπιστήμιο Jean Jaurès στην Τουλούζη, στην Κλινική Ψυχολογία και την Εφαρμοσμένη Ψυχανάλυση.Η Εκπαίδευση στην Κλινική Ψυχολογία πραγματοποιήθηκε στην Πανεπιστημιακή Ψυχιατρική Κλινική «Colombiere», της Ιατρικής Σχολής του Montpellier , στο Κέντρο Αποκατάστασης Χρόνιων Ψυχικά Πασχόντων U.N.A.F.A.M. του Montpellier και στο Δημόσιο Ψυχιατρείο Αθηνών. Όταν γύρισα στην Ελλάδα συμμετείχα στο πενταετές εκπαιδευτικό πρόγραμμα Γνωσιακής Ψυχοθεραπείας της Πανεπιστημιακής Κλινικής της Ιατρικής Σχολής, στο Αιγινήτιο Νοσοκομείο.
Διοσκουρίδη 16Β, Νέα Ερυθραία 146 71