ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΕΝΤΡΟ ΓΕΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ. Ο ΓΕΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ είναι γαστρεντερολόγος και διατηρεί ιατρείο στη Θεσσαλονίκη. Ο Ιωάννης Γεράκης είναι ένας έγκριτος γαστρεντερολόγος-ηπατολόγος και διατηρεί δύο ιδιωτικά ιατρεία στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και στα Διαβατά. Ο γαστρεντερολόγος Ιωάννης Γεράκης γεννήθηκε στη Θεσσαλονίκη και αποφοίτησε από το Λύκειο το 1995. Το 2002 αποφοίτησε από το αγγλόφωνο τμήμα της Ιατρικής σχολής του πανεπιστημίου Ovidius στην Κωνστάτζα Ρουμανίας. Υπηρέτησε τη θητεία του ως ιατρός στη Δ’ μοίρα καταδρομών την περίοδο 2003-2004.
Αγίας Σοφίας 46, Θεσσαλονίκη, Τ.Κ. 546 42
ΘΩΡΑΚΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΛΗΜΑΤΣΙΔΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ MD, PhD. Ο Κληματσίδας Μιχαήλ είναι Χειρουργός Θώρακα και δέχεται ασθενείς στον Άγιο Λουκά στο Πανόραμα της Θεσσαλονίκης όπως επίσης και στο Ιατρείο που βρίσκεται στο κέντρο της πόλης, στην οδό Τσιμισκή 109.
Εντός Κλινικής, Άγιος Λουκάς Πανόραμα Θεσσαλονίκης 552 36,
ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΠΕΡΑΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΒΛΑΣΙΟΣ. Ο Βλασης Ελευθεριάδης είναι πτυχιούχος Ιατρικής του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (Α.Π.Θ.) με εξειδίκευση στη Δερματολογία-Αφροδισιολογία από την πανεπιστημιακή κλινική Johannes Wesling Klinikum Minden, του Πανεπιστημίου του Μπόχουμ Γερμανίας, όπου παρέμεινε επί 10ετία, διατελώντας επιμελητής Α’ και συντονιστής του δερματοοογκολογικού κέντρου (HTCM Koordinator) της άνωθεν πανεπιστημιακής κλινικής.
Αμπελοκήπων 46, Περαία 570 19
ΒΕΛΟΝΙΣΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | THESSVELONISMOS-ΒΑΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ. Στρατιωτικός Ιατρός–Αναισθησιολόγος. Γεννήθηκε στη Θεσσαλονίκη το 1977. Το 2003 αποφοίτησε από τη Στρατιωτική Σχολή Αξιωματικών Σωμάτων και από το τμήμα Ιατρικής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. Μετεκπαιδεύτηκε στην αναισθησιολογία στην κλινική αναισθησιολογίας και εντατικής θεραπείας του πανεπιστημιακού νοσοκομείου ΑΧΕΠΑ από όπου έλαβε τον τίτλο της ειδικότητας το 2010.
Λεωφ. Βασιλέως Γεωργίου 30, Θεσσαλονίκη 546 40
ΑΓΓΕΙΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΠΟΤΟΥΡΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ. Ο Ποτουρίδης Αναστάσιος Md, MSc, PhDc είναι Αγγειοχειρουργός – Αγγειολόγος και Υποψήφιος Διδάκτωρ του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης με πρότυπο ιδιωτικό ιατρείο στη Θεσσαλονίκη.
Τσιμισκή 126, Θεσσαλονίκη 546 21
ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ ΔΙΑΒΗΤΟΛΟΓΟΣ ΕΥΟΣΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΣΑΠΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ. Παρακολούθηση και αντιμετώπιση διαβητικών ασθενών (Πρόληψη Διαβήτη και επιπλοκών του – Αντιμετώπιση παθήσεων διαβητικού ποδιού). Παρακολούθηση και αντιμετώπιση χρόνιων παθήσεων (Αρτηριακή Υπέρταση, Δυσλιπιδαιμίες κ.ά).
Στρατάρχου Αλεξάνδρου Παπάγου 105, Εύοσμος 562 24
ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΕΝΤΡΟ | ΤΟΥΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ. Ο κύριος Ευάγγελος Τούλης είναι ένας Ειδικός Παθολόγος που ξεχωρίζει για την εμπειρία του, την αφοσίωσή του στην επιστήμη και την ανθρωπιστική του προσέγγιση στην πρακτική της ιατρικής. Με έδρα τη Θεσσαλονίκη, ο κύριος Τούλης έχει καθιερωθεί ως ένας αξιόπιστος και σεβαστός επαγγελματίας στον χώρο της Παθολογίας.
Αγίας Σοφίας 28, Θεσσαλονίκη 546 22, 1ος Όροφος
ΡΕΥΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΤΣΑΚΙΡΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ. Ο Παύλος Τσακιρίδης είναι Ρευματολόγος και διατηρεί ιδιωτικό ιατρείο στο κέντρο της Καλαμαριάς στη Θεσσαλονίκη.Είναι απόφοιτος της Ιατρικής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης όπου εισήχθη με πανελλήνιες εξετάσεις, ενώ στη συνέχεια ολοκλήρωσε το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΡΟΜΕΣΙ) «Ιατρική Ερευνητική Μεθοδολογία» με κατεύθυνση στην Κλινική Έρευνα με βαθμό Άριστα.
Κομνηνών 47, Καλαμαριά 551 32, (Είσοδος από Σουμελά)
ΑΦΡΟΔΙΣΙΟΛΟΓΟΣ-ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΕΥΟΣΜΟΣ | ΜΠΙΚΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ. Ο Αριστείδης Μπίκος είναι δερματολόγος – αφροδισιολόγος και διατηρεί το ιατρείο του στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης από το 2006.
Μακεδονομάχων 2, Εύοσμος Θεσσαλονίκη 562 24, 2ος Όροφος
ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΠΕΡΑΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΤΑΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Γεννήθηκα στην Αθήνα. Είμαι παντρεμένος, πατέρας δύο παιδιών. Από πολύ μικρή ηλικία έχασα τον πατέρα μου και μεγάλωσα σε ορφανοτροφείο. Εκεί βίωσα τον ανθρώπινο πόνο και μέσα μου υποσχέθηκα στον εαυτό μου αν μπορούσα κάποτε να έκανα κάτι να τον απαλύνω. Σπούδασα ρεφλεξολογία και νευρορεφλεξολογία. Είμαι ενεργό μέλος του Συλλόγου Ελλήνων Ρεφλεξολόγων και μέλος ΠΑΣΕΜΕΘ. Σπούδασα παραδοσιακή κινεζική ιατρική, βελονισμό, αντιμετώπιση χρόνιων πόνων και βελονισμό προσώπου. Συνέχισα και πιστοποιήθηκα στην κβαντική θεραπεία και στην βοτανοθεραπεία. Ολοκλήρωσα σπουδές φυσιοθεραπείας και ακτινολογίας και εργάστηκα εθελοντικά σε κέντρα αποκατάστασης καθώς και σε οίκους ευγηρίας. Έχω παρακολουθήσει πολλά εκπαιδευτικά προγράμματα. Συμμετέχω εθελοντικά σε φιλανθρωπικά προγράμματα. Σπούδασα υδροθεραπεία παχέος εντέρου και έχω κάνει σεμινάρια με πιστοποιήσεις στη ψυχολογία. Εικοσιπέντε χρόνια εργάζομαι σε ιατρικό κέντρο βελονισμού στο κέντρο της Θεσσαλονίκης. Παράλληλα διατηρώ τον προσωπικό μου χώρο στην Περαία Θεσσαλονίκης. Η αγάπη μου για τον συνάνθρωπό μου ήταν η αιτία να δημιουργηθεί το Κέντρο Ρεφλεξολογίας Bioplasis Energy, ένας χώρος που αντιμετωπίζει με απόλυτη ειλικρίνεια τον συνάνθρωπο και έχει στόχο την εξάλειψη του πόνου τόσο του σωματικού όσο και του ψυχικού. Για να προχωράμε και χωρίς παρενέργειες να προσθέτουμε χαμόγελο στα χείλη των συνανθρώπων μας. Εναλλακτικές μορφές προσέγγισης της υγείας χωρίς […]
Ανθέων 34, 1ος όροφος, Περαία, Θεσσαλονίκη, Τ.Κ.57019