ΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ-ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ ΚΗΦΙΣΙΑ | ΜΑΝΟΥΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ. Ο Νίκος Στ. Μανούσης γεννήθηκε στην Αθήνα. Είναι πτυχιούχος της Ιατρικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών. Ειδικεύθηκε στην Νευρολογία – Ψυχιατρική και στη συνέχεια εξειδικεύθηκε στον τομέα της Κλινικής Ψυχιατρικής και της Κλινικής Ψυχοφαρμακολογίας.
Γρ. Λαμπράκη 36, Κηφισιά 145 61
ΡΕΥΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΑΝΟΙΞΗ | ΜΠΟΥΡΝΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ. Πτυχίο Ιατρικής Σχολής Πανεπιστημίου Αθηνών (2003). Υπηρεσία Υπαίθρου, Περιφερικό Ιατρείο Γαλαξειδίου Φωκίδος (2004-2005). Ειδίκευση στην Παθολογία, Γ’ Παθολογική Κλινική 1ου Νοσοκομείου ΙΚΑ «Η Πεντέλη» (2006-2008). Επιστημονική Συνεργάτιδα Κλινικής και Εργαστηρίου Παθολογικής Φυσιολογίας, . Ιατρική Σχολή Πανεπιστημίου Αθηνών (2009). Ειδίκευση στη Ρευματολογία, Ρευματολογικό τμήμα Νοσοκομείου 417 ΝΙΜΤΣ (2010-2011).
Ελληνικού Στρατού 2, Άνοιξη 145 69, 1ος Όροφος
ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΡΟΣΙΑ | ΨΥΧΟΓΕΝΕΣΙΣ. Αναστασία Μισκεδάκη, Ψυχολόγος Α.Π.Θ., Υποψήφια Διδάκτωρ Ιατρικής Αθηνών M.Sc. Επιστήμη του Στρες & Προαγωγή Υγείας Ιατρικής Σχολής Αθηνών, Master Διατροφικών Διαταραχών, Ψυχοθεραπεία-Κλινική Ύπνωση
Λεωφ. Γρ. Λαμπράκη 2, Δροσιά 145 78
ΕΙΔΙΚΟΣ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟΣ ΝΕΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ | ΦΙΛΟΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ο ειδικός καρδιολόγος ΦΙΛΟΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ διατηρεί ιδιωτικό ιατρείο στη Νέα Ερυθραία, ασχολείται ενεργά με όλο το φάσμα της σύγχρονης κλινικής καρδιολογίας (στεφανιαία νόσο, καρδιακή ανεπάρκεια, αρρυθμιολογία, υπέρταση, υπερλιπιδαιμία, προληπτική καρδιολογία, προεγχειρητικό αλλά και προαθλητικό καρδιολογικό έλεγχο καθώς και την καρδιολογική παρακολούθηση εγκύων.
Ελευθερίου Βενιζέλου 114 Νέα Ερυθραία
ΠΟΔΟΛΟΓΟΣ ΠΕΥΚΗ | ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΛΕΝΗ. Η ποδολόγος Βασιλείου Ελένη διατηρεί τον ποδολογικό χώρο «Περί Ποδός Φροντίδα – Βασιλείου Ελένη» στην Πεύκη. Έχει ειδικευτεί στην πρόληψη και περιποίηση του διαβητικού ποδιού στο Τμήμα Διαβητικού Ποδιού στο ΓΝΑ «Ο Ευαγγελισμός».Είναι μέλος της ΑΜΚΕ « Με οδηγό το Διαβήτη», που πραγματοποιεί δράση ενημέρωσης για την πρόληψη και αντιμετώπιση του σακχαρώδους διαβήτη και των επιπλοκών του.Αναλαμβάνει περιπτώσεις ανθρώπων με παθήσεις των κάτω άκρων, απευθυνόμενη σε πάσχοντα άτομα που επιθυμούν να αντιμετωπίσουν και να ανακουφίσουν τα εν λόγω προβλήματα.
Καράγιωργα Σάκη 8Α, Άνω Πεύκη, 151 21 Πεύκη Αττικής
ΠΟΔΟΛΟΓΟΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΑΤΤΙΚΗΣ | ΑΚΡΩΝ ΜΕΛΗΜΑ | ΜΕΪΝΤΑΝΗ ΠΕΝΥ. Το Ποδολογικό Κέντρο “Άκρων Μέλημα” βρίσκεται σε ένα ωραίο χώρο στο κέντρο της Μεταμόρφωσης Αττικής, υπό την διεύθυνση της Καθηγήτριας ποδολογίας Μεϊντάνη Πένυς. Υπηρεσίες: Εξειδικευμένο Ποδολογικό Κέντρο, Πελματογράφημα, Κέντρο Ποδοθεραπείας, Θεραπείες Νυχιών & Δέρματος, Δερματολογικές Παθήσεις Ποδιού, Περιποίηση Διαβητικού Ποδιού, Ονυχοκρύπτωση, Οστρακοειδές Νύχι, Ελικοειδές Νύχι, Αφαίρεση Κάλων – Τύλων, Υπερκερατώσεις, Ορθονυχία, Ονυχοκρύπτωση, Παχυονυχία, Ονυχομυκητίαση, Προσθετική Νυχιού, Αποκατάσταση Νυχιού, Σεμινάρια Ποδολογίας, Παρασκευή Επιθεμάτων Σιλικόνης, Παιδικό πόδι, Πόδι αθλητή
Κώστα Βάρναλη 5, Μεταμόρφωση 144 52
ΘΩΡΑΚΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΜΑΡΟΥΣΙ ΑΘΗΝΑ | ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ. Ο Θωρακοχειρουργός Γ. Σωτηρόπουλος έχει εκπαιδευτεί σε μεγάλα κέντρα της Ευρώπης και της Αμερικής στην αντιμετώπιση των παθήσεων του θώρακα, με έμφαση στις κακοήθεις εξεργασίες και τη χρήση ελάχιστα επεμβατικών τεχνικών (θωρακοσκοπική και ρομποτική χειρουργική). Πιστεύει στην εξατομίκευση του θεραπευτικού πλάνου για τον κάθε ασθενή, στην απόλυτη τήρηση των αρχών της ογκολογικής χειρουργικής και στη συνεργασία ιατρού – ασθενούς για την επίτευξη του καλύτερου αποτελέσματος.
Λεωφ. Κηφισίας 58, Μαρούσι 151 25
ΠΑΙΔΟΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ | ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΔΑΦΝΗ. Η Αποστολοπούλου Δάφνη είναι Παιδοδοντίατρος και διατηρεί ιδιωτικό ιατρείο στα Βριλήσσια. Είναι απόφοιτη της Οδοντιατρικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και κατέχει μεταπτυχιακό δίπλωμα στη Βιολογία Στόματος και κλινική εξειδίκευση στην Παιδοδοντιατρική έχοντας παρακολουθήσει τριετές μεταπτυχιακό πρόγραμμα.
Αναπαύσεως 23, Βριλήσσια 152 38
ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ–ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΝΕΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ | ΧΑΡΑ ΝΟΜΙΚΟΥ. Γεννήθηκα στην Αθήνα και σπούδασα Κλινική και Γενετική Ψυχολογία, στο Πανεπιστήμιο Paul Valery στο Montpellier. Έκανα μεταπτυχιακές σπουδές στο Πανεπιστήμιο Jean Jaurès στην Τουλούζη, στην Κλινική Ψυχολογία και την Εφαρμοσμένη Ψυχανάλυση.Η Εκπαίδευση στην Κλινική Ψυχολογία πραγματοποιήθηκε στην Πανεπιστημιακή Ψυχιατρική Κλινική «Colombiere», της Ιατρικής Σχολής του Montpellier , στο Κέντρο Αποκατάστασης Χρόνιων Ψυχικά Πασχόντων U.N.A.F.A.M. του Montpellier και στο Δημόσιο Ψυχιατρείο Αθηνών. Όταν γύρισα στην Ελλάδα συμμετείχα στο πενταετές εκπαιδευτικό πρόγραμμα Γνωσιακής Ψυχοθεραπείας της Πανεπιστημιακής Κλινικής της Ιατρικής Σχολής, στο Αιγινήτιο Νοσοκομείο.
Διοσκουρίδη 16Β, Νέα Ερυθραία 146 71
ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟΣ ΝΕΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ | ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Ο Δημήτριος Γ. Σταμούλης είναι ορθοπαιδικός χειρουργός εξειδικευμένος στην επανορθωτική χειρουργική με ελάχιστα επεμβατικές μεθόδους καθώς και στις αθλητικές κακώσεις και στην τραυματολογία. Ειδικεύτηκε στην Ορθοπαιδική Κλινική του Γ.Ν. Άργους και εν συνεχεία στη Β’ Ορθοπαιδική Κλινική του Γ.Ν. Αθηνών Γ.Γεννηματάς όπου και ήρθε σε επαφή και αντιμετώπισε περιστατικά από όλο το φάσμα της ορθοπαιδικής. Έχει εκπαιδευτεί στην ελάχιστα επεμβατική αρθροπλαστική ισχίου (ALMIS) και γόνατος () καθώς και στην αντιμετώπιση αθλητικών κακώσεων και είναι μέλος της Ελληνικής Αρθροσκοπικής Εταιρείας.Συνεργάζεται με το Mediterraneo Hospital και διατηρεί ιατρείο στη Νέα Ερυθραία (Πατριάρχου Γρηγ. Ε’ 24) όπου και δέχεται με ραντεβού (τηλ. 210 6202998 και 6945155337). Υπηρεσίες: Αρθροπλαστική Γόνατος, Αρθροσκόπηση Γόνατος, Ρήξη Χιαστού, Ρήξη Μηνίσκου, Αρθροπλαστική Ισχίου, Κότσι (Βλαισός Μέγας Δάκτυλος).
Πατριάρχου Γρηγορίου 'Ε 24, 3ος όροφος, Νέα Ερυθραία, Τ.Κ.14671
ΕΙΔΙΚΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ ΝΕΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ | ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ Ο Παθολόγος Μανούσος Τριαντάφυλλος λειτουργεί το ιδιωτικό του ιατρείο στη Νέα Ερυθραία.Γεννήθηκε στο Ναύπλιο Αργολίδας το 1976. Ολοκλήρωσε τις σπουδές του στην Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου του Βουκουρεστίου Ρουμανίας. Στη συνέχεια ολοκλήρωσε την εξειδίκευσή του στην Εσωτερική Παθολογία στο Γενικό Νοσοκομείο «ΚΑΤ» Αττικής, όπου εξειδικεύτηκε σε πληθώρα επειγόντων και χρόνιων περιστατικών παθολογίας. Τώρα είναι έφορος του Τμήματος Παθολογίας της εταιρείας CrossBorderMedCare (τμήμα διεθνών ασθενών του Ομίλου Biomedicine – Μάρτιος 2017) και λειτουργεί ιδιωτικό ιατρείο γενικού ιατρού στο συγκρότημα ιατρείων «Doctors Plus» στη Νέα Ερυθραία Αττικής. Είναι εξωτερικός συνεργάτης των ιδιωτικών νοσοκομείων «Βιοκλινική Αθηνών», «Αττικό Θεραπευτήριο» και επιστημονικός συνεργάτης του Διαβητολογικού Τμήματος του Γενικού Νοσοκομείου «ΚΑΤ» Αττικής. Έχει παρακολουθήσει ένα ευρύ φάσμα εκπαιδευτικών προγραμμάτων, όπως το μεταπτυχιακό πρόγραμμα εκπαίδευσης στην Προνοσοκομειακή Επείγουσα Ιατρική Φροντίδα (Εθνικό Κέντρο Επείγουσας Βοήθειας -ΕΚΑΒ 2015) και ACLS (Advanced Cardiac Life Support 2014). Έχει συμμετάσχει σε εισηγήσεις, ανακοινώσεις και διαλέξεις σε ελληνικά και διεθνή συνέδρια. Είναι ενεργό μέλος του Ιατρικού Συλλόγου Αθηνών και της Εταιρείας Μελέτης Παραγόντων Κινδύνου για Καρδιαγγειακά Νοσήματα. Σκοπός της λειτουργίας του ιατρείου του γενικού ιατρού είναι, πρώτον, η παροχή ιατρικών υπηρεσιών υψηλής ποιότητας στο πλαίσιο ενός ολιστικού προτύπου φροντίδας, με επίκεντρο τις ανάγκες των ασθενών. Υπηρεσίες […]
Θαλή Μιλήσιου 13, 3ος όροφος, Νέα Ερυθραία, Τ.Κ.14671
ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΣ ΝΕΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ | ΠΑΠΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Χειρουργός Ορθοπεδικός στη Νέα Ερυθραία. Υπηρεσίες: Αθλητικές Κακώσεις, Αρθροσκόπηση, Ορθοπεδικές Επεμβάσεις, Παθήσεις Άνω Άκρου, Ρήξη χιαστού, Τενοντίτιδα, Τραυματολογία
Πατριάρχου Γρηγορίου Ε' 4, Νέα Ερυθραία, Νομός Αττικής, 14671, 1ος όροφος
ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ-ΨΥΧΟΓΗΡΙΑΤΡΙΚΗ ΝΕΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ | ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ ΚΑΡΑΜΕΤΟΥ ΜΑΤΙΝΑ Η Καραμέτου Ματίνα είναι Ψυχίατρος και διατηρεί ιδιωτικό ιατρείο στη Νέα Ερυθραία. Είναι απόφοιτος της Ιατρικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και ειδικεύτηκε στην Ψυχιατρική στην Ελβετία, στην Πανεπιστημιακή Ψυχιατρική Κλινική Γενεύης και στο Ψυχιατρικό Νοσοκομείο του Prefargier στο Neuchatel. Εκεί ειδικεύτηκε σε κλινικές ψυχωσικών διαταραχών, διαταραχών προσωπικότητας και συναισθηματικών διαταραχών και στην ψυχογηριατρική, σε δομές κοινότητας. Επίσης, εκπαιδεύτηκε στη Διασυνδετική Ψυχιατρική σε Γενικό Νοσοκομείο στη Γενεύη. Εξειδικεύεται στην Ατομική Ψυχαναλυτική Ψυχοθεραπεία και στη Θεραπεία ζεύγους. Έχει παρακολουθήσει το τετραετές μετεκπαιδευτικό πρόγραμμα στη Συστημική Θεραπεία οικογένειας και ζεύγους στο Ερευνητικό Πανεπιστημιακό Ινστιτούτο Ψυχιατρικής (ΕΠΙΨΥ) και το διετές μετεκπαιδευτικό πρόγραμμα διάγνωσης και θεραπείας ψυχοσεξουαλικών διαταραχών, επίσης στο ΕΠΙΨΥ. Έχει εργαστεί στο Ψυχιατρικό Νοσοκομείο Αττικής, σε τμήμα Εισαγωγών, στο Κέντρο Ψυχικής Υγείας Περιστερίου και στις Κινητές Μονάδες Ψυχικής Υγείας της ΕΠΑΨΥ. Υπηρεσίες: Ψυχοθεραπεία συστημικής – οικογενειακής προσέγγισης, Ψυχοσεξουαλικές Διαταραχές, Ψυχαναλυτική Ψυχοθεραπεία, Συμβουλευτική διαχείρισης άγχους/κατάθλιψης, Συμβουλευτική ζεύγους, Συνεδρία μέσω SKYPE
Αναξαγόρα 18, Νέα Ερυθραία, Νομός Αττικής, 14671, 1ος όροφος
ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΝΕΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΑΤΤΙΚΗ | ΠΑΠΑΕΥΘΥΜΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ. Το φαρμακείο “ΠΑΠΑΕΥΘΥΜΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ” βρίσκεται στο κέντρο της Νέας Ερυθραίας, κοντά στην κεντρική πλατεία. Η επιχείρηση διαθέτει μεγάλη ποικιλία προϊόντων υγείας, συμπληρωμάτων διατροφής, ομορφιάς και περιποίησης.Προϊόντα Φαρμακείου…Βρεφικά, Οδοντιατρικά, Ορθοπεδικά, Συμπληρώματα Διατροφής, Αντηλιακά, Κρέμες, Προϊόντα Αδυνατίσματος, Βιταμίνες – Εμβόλια, Φυτικά Καλλυντικά – Μακιγιάζ. Άμεσα και γρήγορα παραγγελίες φαρμάκων και άλλων ειδών. Είμαστε εδώ για όλους εσάς που αναζητάτε ποιότητα προϊόντων και εγγυημένη παροχή υπηρεσιών γρήγορα και απλά. Επικοινωνήστε μαζί μας για οποιαδήποτε πληροφορία θέλετε ή για την παραγγελία σας..!!
Τατοϊου 122, Νέα Ερυθραία, Νομός Αττικής ΤΚ 14671
Η οφθαλμίατρος κα Καλογεροπούλου Διονυσία γεννήθηκε στα Φιλιατρά Μεσσηνίας από Έλληνες γονείς και μεγάλωσε στην Αθήνα. Εισήχθη στην Ιατρική σχολή του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών με πολύ καλή βαθμολογία, ανάμεσα στους 10 πρώτους. Έλαβε την ειδικότητα της Οφθαλμολογίας στην Αθήνα, αφού παρακολούθησε τα ανάλογα μαθήματα στην ΠΟΛΥΚΛΙΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ, ΥΓΕΙΑΣ ΜΕΛΑΘΡΟΝ, ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ ΑΘΗΝΩΝ.
Ανακρέοντος 1, Νέα Ερυθραία