ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ | ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ. Ο στόχος μου είναι, να δώσω την ευκαιρία να γνωρίσετε πως μπορώ να βοηθήσω στο πρόβλημα που σας απασχολεί και να βρείτε την ενδεδειγμένη θεραπεία με τις λιγότερες δυνατές επιπλοκές και την μικρότερη ανασφάλεια, για το τελικό καλό αποτέλεσμα που επιθυμείτε. Το ιατρείο μας είναι πλήρως και άρτια εξοπλισμένο, ώστε να παρέχει τη δυνατότητα για εξατομικευμένη προσέγγιση στο όποιο πρόβλημα αντιμετωπίζει ο ασθενής μας. Επιπλέον, βαρύτητα εχει δωθεί στη διαμόρφωση των χώρων, με σκοπό να προκαλούν στον επισκέπτη μας αισθήματα οικειότητας κι ασφάλειας.
Ελ. Βενιζέλου 14-16, Αργυρούπολη 164 52, 1ος όροφος
ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑΣ | ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΣ ΘΕΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Ο χειρουργός ορθοπεδικός Θέος Χρήστος εδρεύει στην Καλλιθέα, είναι διευθυντής στην Ορθοπεδική Κλινική του Metropolitan Hospital και επικεφαλής του ιατρικού team της ομάδας ποδοσφαίρου Ολυμπιακού Πειραιώς. Είναι ενεργό μέλος στην ESSKA (European Society for Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy) και του ICRS (International Cartilage Repair Society). Έχει ειδικότητα σε Αθλητικές Κακώσεις, Αρθροπλαστική γόνατος, Αρθροπλαστική ισχύου και Αρθροπλαστική ώμου.Στην ορθοπεδική κλινική, με την υποστήριξη της σύγχρονης τεχνολογίας και την εφαρμογή των πλέον σύγχρονων ιατρικών μεθόδων, αντιμετωπίζει όλο το φάσμα τόσο των επειγόντων, όσο και των χρόνιων ορθοπεδικών παθήσεων. Με τη μέθοδο της ενδομυελικής ήλωσης αντιμετωπίζονται όλοι οι τύποι των καταγμάτων μακρών οστών. Η Ορθοπεδική Κλινική αντιμετωπίζει όλες τις χρόνιες εκφυλιστικές παθήσεις των αρθρώσεων με τις τελευταίες γενεές αρθροπλαστικών. Υπηρεσίες: Αθλητικές Κακώσεις, Αρθροπλαστική Γόνατος, Αρθροπλαστική Ώμου, Αρθροπλαστική Ισχίου, Ρομποτική
Σωτήρος Διός 13-15, Πειραιάς, Νομός Αττικής, 18535, 4ος όροφος