ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΙΚΟ-ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΡΟΔΟΣ | ΓΙΩΡΓΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Ο ιατρός Νικόλαος Ι. Γιωργάκης γεννήθηκε στο νησί της Ρόδου το 1979, όπου και μεγάλωσε. Αποφοίτησε από το Βενετόκλειο Γενικό Λύκειο Ρόδου και το 1997 εισήχθη μετά από εξετάσεις στο αγγλόφωνο τμήμα της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Καρόλου Πράγας. Μετά την ολοκλήρωση των προπτυχιακών του σπουδών το 2003, εκπλήρωσε την υποχρεωτική θητεία υπηρεσίας υπαίθρου ως αγροτικός γιατρός στην Λέσβο και στη συνέχεια υπηρέτησε στον Ελληνικό Στρατό ως υπεύθυνος οπλίτης ιατρός μονάδας τεθωρακισμένων. Το 2007 ξεκίνησε την ειδικότητα της Παθολογίας στο Γενικό Νοσοκομείο Ρόδου με κατεύθυνση την ειδικότητα της Γαστρεντερολογίας. Μετά την ολοκλήρωση της εκπαίδευσης του στον τομέα της Παθολογίας, εργάστηκε στον ιδιωτικό τομέα ως εσωτερικός συνεργάτης της Γενικής Κλινικής Δωδεκανήσου Euromedica και στη συνέχεια ανέλαβε επί θητεία την ευθύνη του Περιφερειακού Ιατρείου Απολλώνων Ρόδου για ένα έτος. Το 2011 ο Νικόλαος Ι. Γιωργάκης μετέβη στο Λονδίνο ως μεταπτυχιακός φοιτητής στην Ιατρική Σχολή Barts and the London School of Medicine and Dentistry του Πανεπιστημίου Queen Mary του Λονδίνου. Μετά από παρακολούθηση και επιτυχή αξιολόγηση, εξασφάλισε τις προϋποθέσεις απονομής του Μεταπτυχιακού Διπλώματος Γαστρεντερολογίας (Gastroenterology Postgraduate Diploma), συνέχισε όμως αναλαμβάνοντας την διεξαγωγή έρευνας με αντικείμενο που αφορούσε στην Νευρογαστρεντερολογία στα κέντρα Wingate Institute of Neurogastroenterology και Blizard […]
Λεμεσού 43, Ρόδος, Νομός Δωδεκανήσου, 85133, 1ος όροφος