Η Αργυρώ Μάινα γεννήθηκε στην Αθήνα και είναι πτυχιούχος Ψυχολογίας από το Πάντειο Πανεπιστήμιο Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών με άδεια ασκήσεως επαγγέλματος. Κάτοχος μεταπτυχιακού διπλώματος (MSc) από το Πανεπιστήμιο ΚΕΝΤ της Αγγλίας στο οποίο ήταν και υποψήφια διδάκτωρ (PhD) με πεδίο έρευνας “Προαγωγή Υγείας μέσω πειστικών επικοινωνιών-Αντικαπνιστική εκστρατεία”. Απόφοιτος από το Αμερικάνικο Κολλέγιο της Ελλάδας (Deree College) με πτυχίο Ψυχολογίας. Η Αργυρώ Μάινα εξειδικεύεται στη “Γνωσιακή-Συμπεριφορική Ψυχοθεραπεία”, στην “Οικογενειακή Συστημική Ψυχοθεραπεία”
Επισκοπή Γωνίας Καμάρι, Σαντορίνη, 84 700