ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ | ΤΖΙΒΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Η ψυχολόγος Τζίβα Παρασκευή επεκτείνει τις δραστηριότητες και την παροχή υπηρεσιών της στην περιοχή του Πόρτο Ράφτη. Πτυχιούχος του Πάντειου Πανεπιστημίου – Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών, είναι εκπαιδευθείσα στην συστηματική θεραπεία, στην εποπτεία και πρακτική ψυχοθεραπεία ατόμων – ζεύγους – οικογένειας – ομάδων. Ειδικεύτηκε στην ”Συστηματική Συμβουλευτική και Εμψύχωση” στο ΚΕΝΤΡΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ. Αναπτύσσει “τεχνικές συμβουλευτικής ” (ατομική και ομαδική συμβουλευτική) αλλά και “τεχνικές εμψύχωσης” (θεατρικό παιχνίδι, παραμύθι, κουκλοθέατρο, εικαστικό εργαστήρι, μουσική). Άνθρωπος πολυπράγμων, ταλαντούχος αλλά και γνώστης ποικίλων αντικειμένων σε χώρους φτιαγμένους με αγάπη και μεράκι προσφέρει χαλάρωση και ηρεμία, ώστε να σας εκπαιδεύσει ν’ αναπτύξετε εσωτερικές δυνάμεις και δυνατότητες για την διαχείριση κάθε προσωπικής δυσκολίας, ατενίζοντας το μέλλον με κέφι και αισιοδοξία. Υπηρεσίες: Ψυχολόγος, Ψυχοθεραπεία, Ομαδική Ψυχοθεραπεία, Ατομική Ψυχοθεραπεία, Γονική συμβουλευτική, Οικογενειακή Θεραπεία, Ψυχολογική Υποστήριξη. 2ο Ιατρείο: Μαιάνδρου 11, Ιλίσια, 1ος όροφος.
36ο χλμ. Λεωφόρος Πόρτο Ράφτη, Πόρτο Ράφτη, Τ.Κ.19003
Η Αργυρώ Μάινα γεννήθηκε στην Αθήνα και είναι πτυχιούχος Ψυχολογίας από το Πάντειο Πανεπιστήμιο Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών με άδεια ασκήσεως επαγγέλματος. Κάτοχος μεταπτυχιακού διπλώματος (MSc) από το Πανεπιστήμιο ΚΕΝΤ της Αγγλίας στο οποίο ήταν και υποψήφια διδάκτωρ (PhD) με πεδίο έρευνας “Προαγωγή Υγείας μέσω πειστικών επικοινωνιών-Αντικαπνιστική εκστρατεία”. Απόφοιτος από το Αμερικάνικο Κολλέγιο της Ελλάδας (Deree College) με πτυχίο Ψυχολογίας. Η Αργυρώ Μάινα εξειδικεύεται στη “Γνωσιακή-Συμπεριφορική Ψυχοθεραπεία”, στην “Οικογενειακή Συστημική Ψυχοθεραπεία”
Ναρκίσσου 4 Πόρτο Ράφτη, 19003